W sobotę 8 czerwca 2024 r. roku na stadionie w Rząśni został rozegrany turniej Czarni Cup 2024 o Puchar Wójta Gminy Rząśnia. Turniej piłkarski pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia został oficjalnie otwarty przez samego patrona zawodów tj. Wójta Tomasza Stolarczyka. W otwarciu zawodów wziął również udział Tomasz Leszczyk Radny Gminy Rząśnia.

Do zawodów sportowych przystąpiło 8 drużyn w tym dwie drużyny Czarnych Rząśnia, a oprócz gospodarzy grali również Królewscy Złoczew, GKS Widawia Widawa, Akademia Sportu Pajęczno, Warta Działoszyn, Warta Osjaków, Football Academy Bełchatów – rywalizacja piłkarska toczyła się równolegle na dwóch boiskach. Drużyny składały się z zawodników urodzonych w 2015 roku i młodsi.

W rywalizacji uczestniczyło ok. 100 dzieciaków, którzy mocno rywalizowali o zwycięstwo w tym turnieju. Szczególnie dobrze tego dnia zaprezentowała się drużyna ze Złoczewa. Tamtejsi zawodnicy nie przegrali tego dnia żadnego spotkania, grali naprawdę dojrzale i efektownie. Również pozostałe drużyny grały dobre zawody, ale zespół ze Złoczewa okazał się bezkonkurencyjny.

Klasyfikacja końcowa sobotniego turnieju wyglądała następująco. Najlepsi okazali się Królewscy Złoczew, zawodnik ze Złoczewa otrzymał również nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika. Na drugiej lokacie uplasowała się zespól z Widawy. Bramkarz tego zespołu został wyróżniony w kategorii najlepszy bramkarz zawodów. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Czarni Rząśnia (pierwsza drużyna). Kolejne drużyny to Football Academy Bełchatów – zawodnik tej drużyny został również królem strzelców zdobywając największą ilość bramek turnieju, Warta Działoszyn, Czarni Rząśnia (drugi zespół), Warta Osjaków, Akademia Sportu Pajęczno.

Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem i pamiątkowymi pucharami oraz statuetkami dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz najlepszego strzelca. Puchary oraz pamiątkowe medale po zakończeniu zawodów zostały wręczone pod nieobecność Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka (nawał obowiązków nie pozwolił osobiście nagrodzić młodych adeptów piłki nożnej) przez Tomasza Leszczyka Radnego Gminy Rząśnia nowej kadencji  wspólnie z prezesem LKS Czarni Rząśnia oraz kilkoma matkami zawodników z Rząśni.

Zawody sportowe również od strony organizacyjnej były bardzo udane, ale tutaj bardzo duża zasługa rodziców, którzy mocno byli zaangażowani w turniej i ciężko pracowali przy jego organizacji, dzięki czemu tak sprawnie się on odbył. Rodzice zawodników wystawili również swoje stoisko gdzie można było zakupić bardzo dobre przekąski przygotowane przez mamy. Był grill z którego serwowano bardzo dobre kiełbasy, kaszanki czy szaszłyki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem samych zawodników jak również kibiców, którzy w to sobotnie przedpołudnie przyjechali ze swoimi dziećmi na turniej do Rząśni.
Klub ufundował pamiątkowe puchary, medale, posiłek dla zawodników, wodę do picia oraz zabezpieczył wszelkiego rodzaju sprzęt w postaci namiotów, ławek, stolików czy grilla. Organizacja turnieju była możliwa dzięki finansowemu wsparciu jakie Klub LKS Czarni Rząśnia otrzymuje w ramach dotacji z Gminy Rząśnia oraz ogromnemu zaangażowaniu rodziców młodych adeptów piłki nożnej.

Sobotni turniej w Rząśni to nie jedyna rywalizacja w miniony weekend ponieważ w niedzielę na zaproszenie Akademii Sportu w Pajęcznie Nasze dwie drużyny aktualnie Żaki oraz Skrzaty wzięły udział w turnieju pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze i w swoich kategoriach wiekowych tj. 2015-2016 (Żaki) oraz 2017-2018 (Skrzaty) zajęły drugie miejsca. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Tekst: Michał Krawczyk. Zdjęcia: Michał Krawczyk, Rafał Kałużny. Film: Krzysztof Drutowski.